Petra Mašková

certifikovaná transformativní koučka

lektorka Psychology of Mind

autorka transformačních programů

Na tomto místě by měl (dle pravidel marketingu) být můj osobní příběh = další z variací na pohádku "Jak chudá blbá holka ke štěstí či rozumu přišla". Hmmm, už je to v info-světě fakt nuda. A navíc bych mohla ten příběh napsat jako dojemný, vtipný, strašidelný, popř. různě kombinovaný - čistě podle toho, v jaké náladě bych ho tvořila nebo jaké emoce bych chtěla vyvolat ve vás. Kecy v kleci!

Minulost není důležitá. Jak žiju a chápu věci dnes, poznáte z článků na mém Blogu (o mně je např. článek Pojistka na život): . Můj profesní profil najdete na LinkedIn.

Ale něco o mně sem přeci jen napíšu (pro vaši představu o tom, jak přemýšlím):

Od dětství jsem trpěla sociální fobií, přála jsem si, aby lidé, které jsem potkávala, mě nepoznávali - tak by si totiž o mně nic nemysleli. Na vesnici s 1200 obyvateli (a s mými aktivními rodiči !) to bylo naprosto nesplnitelné přání. Měla jsem nepředstavitelnou hrůzu z toho, co si o mně kdo pomyslí. Asi proto, že já sama jsem si o sobě myslela samé hnusné věci.

Někde tam se ve mně asi probudil zájem o psychologii. Našla jsem v ní však jen analýzy, rozbory a filozofování. Já však chtěla konečně volně dýchat a žít. Vrhla jsem se tedy do HR managementu. Personalistika a lidské zdroje byly sice praktické, ale pro změnu jsem postrádala hloubku.

A tak mne život vedl dál k ezoterice, alternativním terapiím a osobnímu rozvoji. Jako terapeutka jsem pracovala 18 let a mými pracovnami za tu dobu prošly stovky klientů. Časem jsem si všimla jedné věci: mnoho klientů, kterým jsem pomohla, se po nějaké době vrátilo s tím, že když už nemají Ten Problém, tak nějak neví, čím se mají zabývat, a tak se svým životem "plácají od ničeho k ničemu" a nenacházejí v něm žádnou radost, což pomalu začíná být depresivní.

A to mne přivedlo ke KOUČINKU. Nejprve klasickému, potom k TRANSFORMATIVNÍMU a k PSYCHOLOGY OF MIND.

Nakonec jsem ale pochopila, že:

  1. Je úplně jedno, jestli odpovědi hledáte v kartách, rituálech, terapiích, koučinku... Důležité je u KOHO! Je to o lidech. O tom, co ví o principech života Vaše kartářka, šaman, terapeut, kouč... a jak toto poznání dokáže zprostředkovat Vám.
  2. Většina z vás vůbec nepotřebuje terapii, odblokování, psychologii... Příčina fyzických a psychických problémů je totiž  velice často v tom, že v životě nejste spokojení a neprožíváte štěstí. Prostě nežijete. A tohle nevyléčí žádná teorie, žádná technika. Nezmění se to, dokud si nezačnete užívat každou svou roli, každou situaci. Je to prosté - smyslem života je ŽÍT. Nic víc, nic míň.

 

"Bože, dej mi odvahu změnit, co nemohu unést.

Bože, dej mi sílu unést, co nemohu změnit.

A Bože, k tomu mi přidej moudrost, abych odlišil jedno od druhého."

Nikdy nebudeš vědět, jestli tvé momentální rozhodnutí je "moudré". To ukáže čas. Život není o moudrých rozhodnutích, není o tom vždy přesně vědět, co mi to, co dělám teď, přinese zítra nebo za rok. Život je dobrodružství. Je o tom, naučit se milovat "nevím, co bude". Je o tom, naplno vstoupit do rolí a situací, které přicházejí - být v nich celý, prožít je každou svou buňkou. Je o tom, pochopit, že nikdo z nás tady není opuštěný, sám a bez pomoci. Žít znamená cítit, že jsem součástí něčeho většího, moudřejšího a laskavějšího... a najít tyto kvality i v sobě.

Moje osobní transformace nastala ve chvíli, kdy jsem konečně pochopila v čem spočívají všechny naše problémy: NEŽIJEME ! O životě jen přemýšlíme a/nebo "sníme". Nedokážeme rozlišit realitu od našich představ o ní. A pak nedokážeme svůj život tvořit, ale plácáme se v něm a ztrácíme se, bloudíme. Potom zoufale hledáme návody - na úspěch, na život, na štěstí. Hledáme venku, ale ten jediný pravý máme každý v sobě. Skutečně funkční je jen jeden: probudit se a prohlédnout, vrátit se k sobě.

Přestaň bloudit, vrať se k sobě. Začni opravdu žít.

V celém tomto webu se vám snažím sdělit nesdělitelné. Jako bych vám chtěla vysvětlit, jak chutná polibek nebo co je orgasmus. Nevíte nic, dokud neochutnáte...

Ochutnávku transformativního koučinku mám pro vás nyní zdarma.